آیا به فرهنگ فارسی علاقه دارید؟

سخنی با شما دوستداران کتاب

هر سال بودجه محدودی برای خرید کتابهای خارجی به کتابخانه عمومی داده می شود. با توجه به تنوع زبانی خارجیان مقیم فنلاند، سهم ناچیزی برای خرید کتاب به زبانهای مختلف تعلق می گیرد. اما توجه به دو نکته بسیار اهمیت دارد:

اول اینکه میزان استقبال از کتابها و به امانت رفتن آنها در تقسیم این بودجه اثر می گذارد. مثلا اگر فارسی زبانها بیشتر به کتابخانه های عمومی مراجعه کنند و کتاب و نوار و سی دی و فیلم  فارسی را به امانت بگیرند. مسئولین کتابخانه بودجه بیشتری را به زبان فارسی اختصاص می دهند.

دوم اینکه ظرفیت کتابخانه های عمومی محدود است و باید مرتب کتابهایی را از دور خارج کنند تا جا برای کتابهای جدید فراهم شود. اما خارج کردن کتابها از دور بر اساس قدمت و کهنه بودن آنها نیست بلکه کتابهایی که در مدت مشخصی کمتر به امانت رفته است  را از دور خارج کرده و از لیست حذف می کنند.

دوستان عزیز، کتابها، سی دی ها و فیلمهای فارسی موجود در کابخانه با زحمت زیاد و هزینه گزاف تهیه شده است. اگر شما به کتابخانه های عمومی مراجعه نکنید و آنها را به امانت نگیرید به سادگی از دور خارج می شوند  و همچنین بودجه خرید موارد جدید هم روز به روز کمتر می شود.

اگر به فرهنگ فارسی دلبستگی دارید از این سایت دیدن فرمایید http://persianbook.persianblog.ir/ و از امکانات مجانی کتابخانه های عمومی استفاده کنید.

/ 1 نظر / 28 بازدید
feri

hei mä sain khayamin suomen kielen kääntyminsen kui tilasin sen helsinkissä . se ollut täys runo kirja kun mä halusin kiitos teiltä, koska te teit paljon toitä kääntymisestä. mistä mä tiesin mikä persialais kirjat suomessa on, varsinkin suomen kääntämis olla